Jauns albums!

Nacionālā ierakstu kompānija “SKANi” izdevusi komponistes Lūcijas Garūtas kordziesmu albumu, ko ieskaņojis Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava.

Lūcija Garūta (1902–1977) ir viena no pirmajām latviešu profesionālajām komponistēm (sievietēm), kas sarakstījusi vairākus desmitus a cappella kordziesmu. Un tikai tagad ar ar šo albumu piedzīvojam vairākus dziesmu pirmieskaņojumus. Kā lielai daļai komponistu, kas dzimuši 20. gadsimta sākumā Latvijā un pārdzīvojuši okupāciju laikus, arī L. Garūtas daiļradi var iedalīt pirms un pēc Otrā pasaules kara. Par jauno komponisti, kura līdzās Latvijas Konservatorijas studijām bija izglītojusies Parīzē (1926–1928), laikabiedru atmiņās 20. gadsimta 30. gados lasām, ka L. Garūtas solodziesmu vakari, kuros pati komponiste sēdās pie klavierēm, pavadot tā laika spožākos solistus – soprānu Mildu Brehmani-Štengeli, mecosoprānu Hertu Lūsi, tenoru Marisu Vētru un baritonu Ādolfu Kaktiņu –, bijuši stāvgrūdām pilni. L. Garūtu apjūsmoja par neierasto domu mijiedarbi starp aktuālāko mūzikas pasaulē, drosmīgi aizstāvot pat franču “Sešinieka” idejas, un starp uzticīgo latviskās mūzikas stīgas nospriegojumu, īpaši cildinot latviešu tautasdziesmu.

Kristiāna Vaickovska

Albumā “Ābele” iekļautas gan pazīstamākās Lūcijas Garūtas a cappella kordziesmas, gan vairāku līdz šim neizdotu skaņdarbu pirmreizējie ieskaņojumi.

Albuma tituldziesma “Ābele” ar dzejnieka Alfrēda Krūkļa vārdiem ir viena no zināmākajām Lūcijas Garūtas kordziesmām, atspoguļojot komponistes kormūzikas stilistisko esenci.

Albuma “Ābele” ieraksts veikts 2022. gada jūlijā un 2023. gada aprīlī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, sadarbojoties ar skaņu režisori Agnesi Streļču.

Bildes: Lūcijas Garūtas Fonds, Jānis Deinats

Albuma anotācija: Kristiāna Vaickovska Vaickovska

Tulkojums: Amanda Zaeska

Dizains: Gundega Kalendra, Raugs.eu

Izpildproducents: Egīls Šēfers

No 3. novembra albums ir pieejams gan CD formātā 80 pasaules valstīs, gan digitāli populārākajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās!

Lasi vairāk

__________________________________________________________________________________________________________________________________